O nas

WITAMY W ŚWIECIE SPORTU

14 grudnia 2009 roku w 108 rocznicę urodzin "Papy" Stamma, w gronie Mistrzów Olimpijskich, zawodników, trenerów, znakomitych osobistości i sympatyków sportu odbyło się uroczyste otwarcie Fundacji im. Feliksa Stamma.


Tego wieczoru, dzięki uprzejmości Pana Marka Goliszewkiego, Prezesa Business Centre Club w gościnnych salonach Pałacu Lubomirskich w Warszawie, FELIKS STAMM najwybitniejszy polski Trener - Legenda, wychowawca wielu pokoleń zawodników, twórca potęgi Polskiej Szkoły Boksu ponownie stanął na podium swej nieprzemijającej charyzmy.


Założycielką i Prezesem Fundacji jest prawnuczka Feliksa Stamma - Paula Joanna Stamm. Ideę, cele i działalność Fundacji poparli i przyjęli z wielkim uznaniem i aprobatą, wychowankowie "Papy" Stamma: Jerzy Kulej, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk oraz wielu innych Mistrzów Olimpijskich, którzy są niezastąpionymi autorytetami swoich dyscyplin sportu.


Jednym z ważnych celów Fundacji jest podniesienie rangi corocznego Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który odbywa się w Warszawie ku czci i pamięci wielkiego Trenera. W tym celu Fundacja nasza ufundowała wyjątkową nagrodę Turnieju - Statuetkę "FELIKS BOKSU", która będzie wręczana zawodnikom corocznie przez Prezesa Fundacji w dniu finałów za wybitne osiagnięcia w boksie.


Priorytetem Fundacji jest propagowanie , krzewienie i upowszechnianie idei sportu, kultury olimpijskiej i praca na rzecz rozwoju i wsparcia wszystkich dyscyplin sportu.


Będziemy szukać nowych talentów, zachęcać młodzież do treningów, będziemy szukać dobrych rozwiazań dla poprawy sytuacji sportu, który wyzwala tak dużo emocji.


Autorytet FELIKSA STAMMA jest ponadczasowy, to uniwersalna prawda i aktualna dla wszystkich dyscyplin sportu, zatem, odwołując się do tego argumentu chcemy kontynuować Jego dzieło i realizować idee m.in. poprzez wspieranie zdolnej młodzieży tworząc specjalne programy pilotażu i wsparcia wpływajace na właœściwy rozwój młodego sportowca w drodze do sukcesu- dbając szczególnie o jego zdrowie i edukację.


Zarząd i Rada Ambasadorów Sportu , to zespół reprezentujacy œświat sportu i biznesu. To dzięki takiej prezydencji ludzi sukcesu, ich zaangażowania w sport i odpowiedzialnych społecznie, wierzymy w zwycięstwo naszych idei i realizację celów.


Wyróżnieniem dla Przedsiębiorców, którzy dołączą do elitarnego Klubu Ambasadorów Sportu i zdecydują o przeznaczeniu cz궜ci swoich zasobów finansowych na młode kadry olimpijskie, a także staną się mecenasami naszego projektu "„BIZNES dla SPORTU”" będzie specjalne uznanie. Statuetka "„AMBASADOR SPORTU"” wręczana raz w roku podczas uroczystej Gali sportu i biznesu "„Warszawskie Wieczory Olimpijskie"”


Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd FundacjiPowrót do strony głównej